Enterosgel

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 70,00 zł 70.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

O TO JEST ENTEROSGEL® I JAKIE JEST JEGO PRZEZNACZENIE?

ENTEROSGEL® to doustny jelitowy adsorbent (enterosorbent). Działa na bazie minerału organicznego ze zdolnością adsorpcyjną w odniesieniu do niektórych toksycznych i szkodliwych substancji w jelicie (takich jak endotoksyny, enterotoksyny): wiąże je fizycznie na swojej powierzchni i obniża tym samym częstość oddawania stolca oraz skraca utrzymywanie się biegunki. ENTEROSGEL® jest wydalany z organizmu ze stolcem i w ten sposób usuwa adsorbowane toksyny i substancje szkodliwe, co może przynosić korzystne efekty eliminacji wskazanych stanów ostrej biegunki i przewlekłej biegunki w zespole drażliwego jelita (IBS)

ENTEROSGEL® nie zawiera konserwantów, barwników, glutenu, tłuszczów, cukru, laktozy, aromatów, składników pochodzenia roślinnego ani zwierzęcego.

ZALECANE DAWKOWANIE

• ENTEROSGEL® należy przyjmować 2 godziny przed lub po zażyciu preparatów doustnych.
• ENTEROSGEL® należy stosować przez 3 do 5 dni podczas ostrej biegunki i przez okres do 21 dni w razie przewlekłej biegunki.
• Przed podaniem wyrób należy rozprowadzić w wodzie o temperaturze pokojowej.
• Saszetkę zużyć od razu po otwarciu. Zawartość saszetki rozprowadzić w wodzie.
• Wyrób zużyć w ciągu 30 dni po otwarciu tuby

OKRES STOSOWANIA I DAWKOWANIE
Dzieci:
Wiek od 1 do 3 roku życia: przed podaniem wyrobu ENTEROSGEL® należy skonsultować się z lekarzem. 1-6 lat: 5 g (ok.1 łyżeczka od herbaty lub 1/3 saszetki) rozprowadzić w 50-100 ml wody, 3x dziennie.
7-14 lat: 10 g (ok. 2 łyżeczki od herbaty lub 2/3 saszetki)
rozprowadzić w 50-100 ml wody, podawać 3x dziennie.
Dorośli i dzieci powyżej 15 lat: 15 g – 22,5 g (ok. 1 łyżka stołowa lub 1 – 1,5 saszetki) rozprowadzić w 200 ml wody, podawać 3x dziennie.

W początkowej fazie (w pierwszym dniu) można podwoić pierwszą dawkę, a następnie podawać poszczególne dawki po każdym stolcu, 3 do 6 razy dziennie. Nie przekraczać 8 dawek w pierwszym dniu.
• Należy przerwać stosowanie z użyciem ENTEROSGELU® jeżeli w ciągu 1-2 dni nie pojawi się stolec i zwiększyć ilość wypijanej wody, a następnie podjąć leczenie po kolejnym stolcu.
• Podczas biegunki dawkowanie można dostosować do konsystencji i częstotliwości oddawania stolca. Można podać nawet podwójną dawkę 3x dziennie, jeżeli stolec jest rzadki lub obniżyć dawkę do 1 podania dziennie w przypadku normalnego stolca. Nie należy przekraczać 6 dawek dziennie.

PRZECIWWSKAZANIA
Nie należy stosować ENTEROSGEL®:
• u osób stosujących jednocześnie leki doustne o modyfikowanym (kontrolowanym) uwalnianiu,
• u osób cierpiących na atonię jelit (poważne zaparcia wywołane przez obstrukcję jelit) lub niedrożność jelit,
• lub u osób z nietolerancją preparatu stosowanego w przeszłości.

MOŻLIWE SKUTKI NIEPOŻĄDANE
Zaparcia, nudności.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
ENTEROSGEL® może być podawany w trakcie ciąży i karmienia

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl